Loading...

Na Malvazinky se můžete dostat po pádu ze žebříku, autonehodě i srážce vlaků


Pád ze žebříku, autonehoda i železniční neštěstí. Takový rozptyl mají příčiny, které přivádějí pacienty do pražské Rehabilitační kliniky Malvazinky. Toto specializované zdravotnické zařízení s unikátní koncepcí zdravotní péče pro širokou veřejnost nabízí jak ambulantní, tak hospitalizační služby s celkovým počtem 190 lůžek.


„Je to dobrý mezistupeň mezi nemocnicí a ‚civilem‘,“ říká spisovatel Michal Viewegh, který se zde léčil poté, co mu praskla aorta a on se stal jedním z mála lidí, kteří to přežili. „Hodně mi tady pomohli,“ dodává.

Úroveň a prestiž kliniky stojí zejména na špičkových odbornících a individuálnímu a přátelskému přístupu k pacientovi. Rehabilitační klinika disponuje detašovaným pracovištěm – Rehabilitační poliklinikou Palackého v centru Prahy a svým klientům nabízí rovněž služby ambulantního zařízení Klinika Zámeček Malvazinky v přilehlé budově nově zrekonstruovaného neoklasicistního zámečku.

ŠIROKÁ NABÍDKA SPECIALIZACÍ

Na Malvazinkách tak naleznete specialisty z oborů ortopedie, rehabilitace, neurologie, fyzioterapie, kardiologie, chirurgie, klinické psychologie, ale také praktického lékaře, rehabilitační bazén, saunu, vířivé vany či prodejnu ortopedických pomůcek.

V roce 2013 zde byl dostavěn zcela nový pavilon vybavený moderním zařízením, kde na pacienty čekají nadstandardní pokoje a maximální komfort při hospitalizaci. Je zde k dispozici 60 polohovatelných lůžek, nové kvalitní přístroje pro fyzioterapii a multimediální systém zlepšující komfort hospitalizovaných. Součástí tohoto nového pavilonu jsou rovněž nové specializované ambulance a moderně zařízené fitness centrum.

ÚRAZY I PREVENCE

Klinika nabízí komplexní rehabilitační péči se zaměřením na intenzivní poúrazovou a pooperační rehabilitaci. Zaměřuje se také na prevenci chronických, bolestivých a degenerativních onemocnění pohybového aparátu, zejména páteře. Odbornou rehabilitační péči poskytuje i pacientům s interní a neurologickou diagnózou.

Zároveň poskytuje i specializované služby v oblasti sportovní medicíny a nabízí preventivní programy na zlepšování fyzické kondice. K tomu využívá úplné spektrum fyzikální terapie včetně vodoléčebných procedur a rehabilitačního bazénu.

ZAMĚŘENO (NEJEN) NA ORTOPEDII

V prostorách kliniky se nachází i oddělení jednodenní chirurgie, provádějící široké spektrum ortopedických operací a ortopedická jednotka zaměřená na implantace totálních endoprotéz kyčelního a kolenního kloubu.

Rehabilitační klinika Malvazinky je jedním z mála zdravotnických zařízení, která v rámci totálních endoprotéz poskytují komplexní péči zahrnující předoperační, operační, pooperační a lázeňsko-rehabilitační služby. Všichni lékaři těchto oddělení mají bohaté klinické zkušenosti z daného oboru.

Součástí kliniky je rovněž oddělení dlouhodobé intenzivní péče. Jde o pracoviště poskytující chronickou péči o základní životní funkce u těch pacientů, u kterých došlo ke stabilizaci kritického zdravotního stavu, ale dále selhává nebo hrozí selhání některé základní životní funkce a nemocný je dlouhodobě závislý na podpoře některé nebo všech životních funkcí.

(ťas)

Galerie

Podobné články

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace