Loading...

Supermodelka Niki Taylor: Dlouhý boj o návrat


Supermodelka Niki Taylor se poprvé objevila na obálce Vogue v patnácti letech jako vůbec nejmladší modelka na první straně tohoto prestižního časopisu. Nebyla v té době žádná začátečnice. S modelingem koketovala už od třinácti. Postupně se stala tváří kosmetiky Cover Girl, telefonů Nokia a nechyběla ani ve vyhledávaném plavkovém čísle časopisu Sports Illustrated. To už jí bylo devatenáct. Když byla v šestadvaceti letech na vrcholu kariéry, vážně se zranila při automobilové nehodě.


Její tehdejší přítel James „Chad“ Renegar, burzovní makléř, narazil při řízení svého SUV Nissan Maxima v klidné ulici v Atlantě do telefonního sloupu. Policii řekl, že ztratil kontrolu nad vozem, když Niki sáhla po vyzvánějícím mobilu. Zapomněl ale dodat, že to byl jeho telefon…

Drogy ani alkohol policie nezjistila. Renegar i třetí osoba v autě, bankéř John Lauck, vážnému zranění unikli, ale modelka utrpěla vnitřní krvácení, závažné poškození jater, jež se doslova roztrhla na dvě poloviny a k tomu ještě několik rozdrcených obratlů páteře.

Šest týdnů ležela v kómatu. Když se po dvou měsících probrala k plnému vědomí, myslela si, že je v nemocnici čtyři dny. K životu se vracela pomalu. Jen s páteří podstoupila více než padesát operací. Po čtyřech měsících na lůžku ji převezli do soukromého rehabilitačního zařízení v Atlantě. Přežila svou smrt. Před nehodou skvěle vypadající modelce zničila svět trýznivá havárie s takovými následky, že málem přestala chodit. Pak Niki Taylor začal úplně jiný život. Boj o návrat.

Po mnoha týdnech na intenzivní péči potřebovala rozsáhlou rehabilitaci. Trvalo rok, než se vrátila do života. I když neměla poškozený obličej, na molo už nevstoupila. Vrátila se však ke své branži. Rok po ukončení nákladných léčebných procedur poprvé veřejně vystoupila jako moderátorka televizní stanice VH1 při vyhlašování módních cen Vogue Fashion Awards.

Podle serveru Mr. Exotics však trvalo ještě dalších několik let, než následná terapie přinesla supermodelce úplné zotavení. Dnes, ve svých dvaačtyřiceti letech, je Niki stále velice půvabná a vychovává na Floridě své čtyři děti.

(rek)

Podobné články

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace