Loading...

Fakta

S jakými auty řidiči nejčastěji zaviní dopravní nehodu?

Škoda, SOR, Iveco a Yamaha – to jsou značky osobních aut, autobusů, „náklaďáků“ a motocyklů, jejichž řidiči v Česku loni nejčastěji zavinili dopravní nehodu. Redakce údaje zpracovala z Přehledu o nehodovosti za rok 2016, kterou zpracovalo Ředitelství služby dopravní policie.

Jaké jsou šance chodce při srážce s autem?

V roce 2016 zemřelo při nehodách na českých silnicích 545 lidí. Dalších 2580 utrpělo těžké zranění a 24 501 lidí lehké zranění. Z celkového počtu 98 864 nehod se jich v obci staly zhruba dvě třetiny – 68 874. Policejní statistiky uvádějí, že jedna pětina zabitých lidí při autonehodách (111) byli chodci.

Opilci za volantem zabili každý týden jednoho člověka

Podle policejní statistiky autohavárií za rok 2016 denně havarovalo 12 řidičů s alkoholem v krvi. Životem za to zaplatilo 52 lidí. Většina řidičů pod vlivem alkoholu měla v krvi více, než 1,5 promile.

Každý třetí Čech byl účastníkem nehody

Každý třetí Čech (39 %) se již někdy stal přímým účastníkem dopravní nehody, 14 % z nich si dokonce odneslo zranění. Z loňského průzkumu pojišťovny Generali také vyplynulo, že třetina dotázaných již někdy v životě někomu poskytovala první pomoc.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace