Loading...

Fakta

Na zimní pneumatiky letos přezují skoro všichni čeští řidiči

Na zimní pneumatiky letos přezuje 96 procent českých řidičů. Vyplývá to z průzkumu agentury IPSOS pro společnost Essox, o němž včera informoval server ceskenoviny.cz. Je to méně než například v sousedním Německu - tam jezdí každoročně bez zimních gum více než deset procent vozů.

Počet nehod roste rychleji, než intenzita dopravy

Automobilů na českých silnicích je rok od roku víc a víc. Hustota dopravy se však zvyšuje jen polovičním tempem, než jakým roste počet nehod. Vyplývá to ze srovnání statistik Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a Ředitelství služby dopravní policie.

Letos umírá na silnicích víc cyklistů než vloni

Z řidičů jsou cyklisté jednoznačně nejohroženější skupinou. Bohužel, podle loňských statistik si za téměř dvě třetiny nehod můžou sami. Letošní údaje vypovídají o tom, že počet jejich nehod se sice snížil, ale mají vážnější důsledky. A na silnicích už letos přišlo o život 37 cyklistů, tedy víc než loni za srovnatelné období.

Skoro třetina letošních autonehod skončila zraněním

Počet dopravních nehod sice v Česku stoupá nepřetržitě od roku 2011, ale počet lehkých zranění, ke kterým při nich došlo, letos poprvé po čtyřech letech nepatrně klesl. Z téměř 76 tisíc letošních havárií (od ledna do září), jich bylo se zraněním či úmrtím 20 623. Pravděpodobnost úrazu při autonehodě je tak téměř třetinová.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace