Loading...

Poradna

Při ošetřování blízkého po úrazu až 90 dní placeného volna

Lidé, kteří se musejí postarat o své blízké s vážnou nemocí či po těžkém úrazu, získají od zhruba poloviny příštího roku nárok na placené ošetřovatelské volno až po dobu 90 dní.

Znáte datum expirace autolékárničky?

U autolékárničky není rozhodující, jaké datum životnosti je uvedené na jejím obalu, nýbrž data uvedená na jejích jednotlivých komponentech. Podle nich se rozhoduje o případném udělení pokuty dopravní policií.

Jaká musí být reflexní vesta a kam patří výstražný trojúhelník?

Pro bezpečnost posádky dvě velmi praktické součásti vybavení vozidla, okolo kterých pořád řada lidí nemá jasno. Jakou má mít barvu reflexní vesta a kde má v autě být? A jak daleko od auta má stát výstražný trojúhelník?

Automobilový závodník radí řidičům před delšími cestami

Bývalý závodní jezdec a persona mezi instruktory bezpečné jízdy Jiří Patera připomíná řidičům před delšími cestami do zahraničí tři nejdůležitější věci, které by měli na svém voze určitě prověřit. Tedy za předpokladu, že vůz prochází pravidelnými servisními prohlídkami. Pokud ne, je samozřejmě vhodné automobil na takovou prohlídku dát.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace