Loading...

Poradna

Kdo má nárok na lázně a jak se do nich dostat?

Někdy se zdá, že dostat se do lázní se rovná zázraku. Natožpak, dostat se tam opakovaně. Kdo vlastně rozhoduje o tom, zda a kdy má pacient na lázně nárok a jaká překvapení tam na něj mohou čekat?

Zimní pneumatiky jsou povinné od začátku listopadu

Zimní výbavou řidič musí nově auto opatřit vždy, pokud to vyžadují povětrnostní podmínky bez ohledu na datum, a také pokud vjede do úseku ohraničeného dopravní značkou Zimní výbava.

Svoji léčbu neplatíte ani při úrazu v opilosti

Podílí se ten, kdo v opilosti způsobil dopravní nehodu, při níž došlo ke zranění, na úhradě léčby? Může po něm zdravotní pojišťovna něco takového vymáhat? Ano může.

Pro získání invalidního důchodu je nutné splnit několik podmínek

Může se stát, že po těžkém úraze nebo vážné nemoci už člověk není dlouhodobě schopen vykonávat práci ve stejném rozsahu jako dříve. Může se tedy ucházet o invalidní důchod, který by mu měl zajistit alespoň základní příjem. Ale kdo má na něj vlastně nárok, jak si o něj zažádat a s jakou částkou lze počítat?

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace