Loading...

Příběhy

Naštěstí si nepamatuji vůbec nic, říká záchranář o nehodě sanitky, kterou řídil na cestě k pacientovi

Jen pár dnů po spuštění webu projektu Poúrazová péče nám na základě výzvy v médiích poslal vůbec první příběh pan Martin z Moravskoslezského kraje. A nejde o ledajaký příběh. V létě před dvěma lety pracoval u krajské záchranky a řídil sanitku, která byla na cestě k vážně zraněnému pacientovi. Kvůli jinému řidiči ale do slévárny v Břidličné nedojel. Pro těžce zraněného pana Martina a jeho vážně poraněnou kolegyni musely do Rýmařova přiletět vrtulníky.

Chodit na protézách bolí pořád, říká Petr Částka

V roce 2012 vůz čtyřicetiletého Petra Částky na pražské Jižní spojce nabouralo zezadu auto. Když vystoupil a obhlížel škody, jiný nepozorný řidič jej nárazníkem přirazil na záď jeho auta. A připravil jej tím o obě nohy…

Po těžké nehodě se za pomoci špičkového přístroje učí jíst a mluvit

Tomáš Dobruš je otec dvou dospělých dcer. Až do úrazu pracoval jako technik na VŠB – Technické univerzitě Ostrava. V mládí hrál aktivně hokej a sportoval i poté. Několikrát týdně hrál tenis. Jezdil na kole. A právě to se mu stalo osudným. Když jel 18. června 2015 z práce na kole za rodinou na chatu, srazila ho nepozorná řidička auta.

Dcera se znovu narodila

Nejen traumacentra na světové úrovni, ale i špičková rehabilitační a lázeňská pracoviště jsou v České republice připravena pomáhat pacientům po těžkých autonehodách. Právě přechod od záchrany života k následné poúrazové péči ale zatím představuje problém. Své o tom ví například Vlastimil Žižka, jehož dcera se po těžké autonehodě znovu narodila.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace