Loading...

Příběhy

Iveta o práci u policie přišla po zdánlivě banální autonehodě

Nejprve to vypadalo jako lehká dopravní nehoda, při níž se nikomu nic vážného nestalo. Ale mladé policistce, jedné z obětí havárie, převrátila život na ruby. Místo práce u policie, na kterou se dlouho připravovala a která ji naplňovala, je už více než půl roku nezaměstnaná a nešťastná kvůli necitlivému přístupu svých nadřízených, jak se svěřila redakci webu projektu Poúrazová péče. A to vše kvůli trvalým zdravotním následkům, které si odnesla právě z té zdánlivě banální autonehody.

VIDEO: Nic z nehody si nepamatuje. Je to dobře, říká řidič sanitky

„Jeli jsme k pacientovi, který měl těžké popáleniny v obličeji rozžhaveným hliníkem,“ vzpomíná na osudnou červencovou sobotu roku 2015 záchranář Martin Lupač (47). Podívejte se na video. Sanitka se zapnutým majákem, kterou řídil, se střetla s předjížděným autem, protože jeho řidič začal v tu chvíli odbočovat vlevo. Sanitka vyletěla ze silnice, převrátila se a narazila do železného a do betonového sloupu.

VIDEO: Vlak zkřížil Davidovi plány. Rodina stále věří v obrat

Byl prosincový večer, šero, mrholilo a padala mlha, David ale na hodinu kreslení už nedojel. Na přejezdu bez závor ho srazil vlak a pak tlačil před sebou několik desítek metrů. Při nárazu utrpěl vážné zranění hlavy. Bylo přesně před šesti lety.

Je rád, že přežil. Hlavně to nevzdávat, vzkazuje

„Hasiči a záchranáři zasahují u velmi vážné nehody, která se stala v pondělí krátce před polednem v kopcích u Buchlova. Nedaleko obce Zástřizly na Kroměřížsku se srazily osobní automobil, kamion a autobus. Při nehodě byli čtyři lidé těžce zraněni, jeden zemřel. Hlavní tah na Slovensko byl uzavřen.“

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace