Loading...

Příběhy

Černá chvíle na rovném úseku silnice. Jarmila je už 28 let odkázaná na invalidní vozík

„Jela jsem sice známou cestou, ale po odpolední službě se projevila únava. Mikrospánek, na rovném úseku sjezd ze silnice, náraz do stromu. Auto převrácené na střechu, spadla na něj ulomená větev, a tak ho celou noc nebylo vidět ze silnice. Měla jsem poraněnou páteř, ochrnuté tělo. Hrozný pocit, když jsem necítila nohy a nevěděla, jak v tom autě jsem pokroucená. Z rukou a obličeje mi tekla krev, byla jsem pořezaná od skla, které se rozbilo,“ vzpomíná na osudový den Jarmila Onderková.

Dědeček mi daroval život, vzpomíná Michaela na svůj boj po autonehodě

Michaela je mladá, třiadvacetiletá dívka. Má za sebou maturitu na umělecké škole, vítězství v prestižní soutěži „Žena regionu“ i ocenění „Laskavec“ Nadace Karla Janečka. Ale také těžkou nehodu, která jí před téměř dvanácti lety navždy změnila život.

Felicii po nehodě jen upadla značka. Připoutaná spolujezdkyně ale skončila v invalidním důchodu

„Musela jsem se přemlouvat, abych našla sílu vám napsat. Se svými zkušenostmi jsem se několikrát dostala až na samé dno a zase vstala,“ napsala redakci projektu Poúrazová péče paní Ivana, která se připojila k příběhu paní Renáty a přidala svou zkušenost s tzv. Whiplash syndromem.

Nehodu mu denně připomíná neohebný ukazováček se třemi šrouby. A občas bolavá páteř

Není dne, kdyby pan Július (35) na havárii, kdy do něj před sedmi lety naboural recidivista v kradeném autě, nemyslel. Denně mu ji připomíná oteklý ukazováček na levé ruce. „Nedokážu ho zcela ohnout, mám v něm tři šrouby. Zlomil jsem si ho při nárazu o volant. Občas mě bolí v místech, kde jsem měl naraženou a oteklou páteř. Nezahraju si volejbal, tenis, golf, hokej – prostě žádný sport, kde potřebujete dvě ruce a všechny prsty ohebné,“ rekapituluje zdravotní následky dopravní nehody.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace