Loading...

Téma

VIDEO: Sedm statečných příběhů

Podle průzkumu, který jsme na podzim roku 2017 nechali udělat, přibližně milion českých řidičů a řidiček nikdy nenapadlo, že by mohli havarovat a přijít k vážnému úrazu, který by jim mohl změnit život. Své o tom ví garant projektu Poúrazová péče Jan Povýšil, který je od svých patnácti let po úrazu značně závislý na vozíku. Lidé, kteří přežili těžkou autonehodu, se nám svěřili se svými zážitky a my jsme pro vás vybrali sedm statečných příběhů.

Po autonehodě jsou důležité služby, které vás postaví na nohy

Na situaci, která panuje v tuzemské následné poúrazové péči, zareagovala kromě špičkových lázeňských a rehabilitačních zařízení také pojišťovna Generali. „Reagovali jsme na potřeby našich klientů, kteří za sebou měli vážné úrazy. Zjistili jsme, že pouhá finanční kompenzace u těchto úrazů v žádném případě nestačí. Naopak je nutné nabídnout jim organizaci následné péče a umožnit jim tak rychlejší návrat do běžného života. V přístupu a pohledu na věc jsme v tomhle v Česku průkopníky,“ říká Lubomír Netolický, manažer pojištění následné poúrazové péče od Generali.

VIDEO: Lidé se bojí, že po nehodě zůstanou závislí na druhých

Největším strašákem následků autonehody je nemohoucnost a závislost na druhých, vyzdvihuje z průzkumu projektu Poúrazové péče jeho garant Jan Povýšil. Podívejte se na video.

VIDEO: Lázně zvládnete i na vozíku

Garant projektu Jan Povýšil vyzkoušel Léčebné lázně Jáchymov a v repotáži přináší své postřehy z pohledu vozíčkáře. Mohl si vyzkoušet i radonovou koupel, která mu pomohla od bolesti ramene na téměř 2 týdny.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace