Loading...

Téma

VIDEO: Jak pacientům pomáhají radonové koupele?

Radonová voda je přírodní léčivý zdroj, který mají k dispozici formou koupelí pacienti v Léčebných lázních Jáchymov. Používání radonových koupelí se ale řídí určitými pravidly, vysvětluje primář jáchymovského léčebného domu Radium House MUDr. Jindřich Maršík.

Na následky autonehody s vážným zraněním není připravena téměř polovina Čechů. Dvě třetiny z nich přitom denně řídí auto

Téměř polovina Čechů (45 %) není připravena na situaci, že by kvůli vážnému zranění při autonehodě mohla přijít o pravidelný měsíční příjem a že by si jejich léčení a rehabilitace vyžádaly další finanční náklady. Denně nebo téměř denně přitom v České republice jezdí 63 % z celkem 6,7 milionu registrovaných držitelů řidičského oprávnění. Vyplynulo to z průzkumu projektu Poúrazová péče.

VIDEO: Lidé po amputacích se při skupinovém cvičení vzájemně motivují

V pražské klinice Malvazinky se každý měsíc sejde deset lidí po amputacích končetin. Tím, že se jich sejde hodně, se navzájem motivují. Mohou si o svém handicapu povídat a setkat se s těmi, kdo jsou na tom stejně, říká fyzioterapeutka Hana Kohoutová.

VIDEO: V Kladrubech při rehabilitaci pomáhají roboti

Specializovaná individuální, skupinová, ale i robotická cvičení. Úspěšnost terapie závisí na její komplexnosti, kterou nabízejí v Rehabilitačním ústavu Kladruby. Pro zdejší pacienty je přichystána také široká nabídka sportovních aktivit. Podívejte se na video.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace