Loading...

Zajímavosti

Autohavárie známých a slavných

O tom, že ne každá rychlost se dá zvládnout, nebo o tom, proč je dobré, soustředit se na řízení by mohla vyprávět nejedna známá tvář z Česka i Slovenska. Určitě několik desítek z nich už o tom nikomu nic neřekne. Protože při autonehodách přišli o život.

Autonehody se nevyhýbají ani ministrům

Jak informovala média, ve večerních pátečních hodinách havarovalo na Znojemsku auto s českým ministrem zahraničních věcí a lídrem ČSSD ve sněmovních volbách Lubomírem Zaorálkem.

Na přechodu nezírejte do mobilu. Nejen v Honolulu

Od října budou v Honolulu chodci přistižení při zírání do svých mobilů na silničních přechodech čelit pokutě až 99 dolarů (2200 Kč). Nová vyhláška má platit na celém hlavním havajském ostrově Oahu, který je domovem pro asi 80 procent populace tohoto amerického státu.

Jízda „stošedesátkou“ ušetří na sto kilometrech jen pár minut

Mezi tím, jak jedete rychle a za jak dlouho budete v cíli cesty, není přímá úměra. Čím víc zrychlujete, tím jsou další úspory času menší a menší. Největších časových úspor naopak dosáhnete, když pojedete konstantní rychlostí.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace