Loading...

O projektu

Proč vznikl projekt Poúrazová péče

Česká republika patří celosvětově mezi země s nejvyspělejším systémem zdravotnictví. Lékaři využívají špičkové medicínské vybavení, drtivá většina péče je přitom hrazena z veřejných prostředků. Pravděpodobnost, že váš život v ohrožení bude zachráněn, je dokonce vyšší, než v zemích s mnohem vyspělejší ekonomikou. Ale…

Záchrana života po autohavárii je jedna věc, jenže návrat k životnímu stylu, na jaký jste byli zvyklí, je věc druhá. I v této oblasti existuje v Česku péče, o jaké si pacienti jinde mohou nechat jen zdát nebo za ni platí třeba i z vlastních úspor. Jenže není o ní dostatečně informována nejen veřejnost, ale bohužel často ani sami lékaři. A právě to chce projekt Poúrazová péče změnit.

„Projekt Poúrazová péče si klade za cíl postupně zaplnit mezeru v informacích, které má k dispozici veřejnost, ale i lékaři,“ vysvětluje garant projektu Jan Povýšil - paralympijský medailista, mistr Evropy a vicemistr světa v plavání, který je od svých patnácti let po úrazu do značné míry závislý na vozíku. „Většinu lidí totiž nikdy ani nenapadlo přemýšlet o tom, jak by jim vážný úraz při autohavárii mohl změnit život,“ dodává.

Podle Povýšila má projekt ambici stát se komplexním zdrojem informací o možnostech tuzemské poúrazové, tedy lázeňské a rehabilitační péče podaného co nejsrozumitelnější formou. A to jak od odborníků, kteří se poúrazové péči věnují, tak od těch, kterým se s jejich přispěním podařilo překonat nepřízeň osudu a vrátit se zpátky do plnohodnotného života.

Dalším cílem projektu je přispět formou osvěty k bezpečnosti silničního provozu, která bude šířena jak na webu www.pourazova-pece.cz, tak na internetu, sociálních sítích a také ve spolupráci s médii. „Každá nehoda, která se s přispěním tohoto projektu nestane, je malým vítězstvím. A pokud už k ní dojde, zranění lidé a jejich lékaři by měli vědět, jaké jsou možnosti,“ uzavírá úspěšný český reprezentant.

Projekt Poúrazová péče vzniká od začátku roku 2017. Zatím se do něj zapojila tato zdravotnická zařízení a tito partneři: Rehabilitační klinika Malvazinky, Rehabilitační ústav Kladruby, Léčebné lázně Jáchymov, Sanatoria Klimkovice, Psychiatrická nemocnice Bohnice, ASKLEPION - Lasercentrum Praha, s.r.o., Deník a pojišťovna Generali.

Pomozte i vy! Stačí, když napíšete, namluvíte nebo natočíte příběh spojený s autonehodou a následujícím návratem do života a podělíte se o něj se čtenáři našeho webu a partnerských médií. Může se jednat o vaše vlastní zážitky nebo příběh někoho blízkého. Důležité je ukázat ostatním, že se to může týkat i jich!
info@pourazova-pece.cz

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace