Loading...

Po autonehodě jsou důležité služby, které vás postaví na nohy


Na situaci, která panuje v tuzemské následné poúrazové péči, zareagovala kromě špičkových lázeňských a rehabilitačních zařízení také pojišťovna Generali. „Reagovali jsme na potřeby našich klientů, kteří za sebou měli vážné úrazy. Zjistili jsme, že pouhá finanční kompenzace u těchto úrazů v žádném případě nestačí. Naopak je nutné nabídnout jim organizaci následné péče a umožnit jim tak rychlejší návrat do běžného života. V přístupu a pohledu na věc jsme v tomhle v Česku průkopníky,“ říká Lubomír Netolický, manažer pojištění následné poúrazové péče od Generali.


Proč se Generali rozhodla nabídnout tento pojistný produkt? Proč vlastně vznikl?

Pojištění je výsledkem spolupráce celé řady odborníků napříč skupinou Generali. Reagovali jsme na potřeby našich klientů, kteří za sebou měli vážné úrazy. Zjistili jsme, že pouhá finanční kompenzace u těchto úrazů v žádném případě nestačí. Naopak je nutné nabídnout jim organizaci následné péče a umožnit jim tak rychlejší návrat do běžného života. V přístupu a pohledu na věc jsme v tomhle v Česku průkopníky.

K jakým pojištěním je možné pojištění poúrazové péče uzavřít?

Pojištění poúrazové péče si může klient pojistit buď při uzavření nové smlouvy povinného ručení, nebo havarijního pojištění. Samozřejmě je pojištění k dispozici i pro naše stávající klienty, kteří si ho mohou kdykoliv připojistit v průběhu trvání jejich autopojištění. Ideální je obrátit se na pobočku nebo obchodníka, kde svoji smlouvu sjednávali.

Jaké jsou ty hlavní benefity, které by měl každý řidič zvážit?

Každý řidič se denně setkává s dopravními nehodami a jejich následky a dobře ví, že sám mnohdy nemůže zabránit nehodě, při které může být zraněn on sám nebo někdo z posádky. V tuzemsku si ale takovou situaci vůbec nepřipouští milión řidičů a řidiček. Když se potom něco stane, lidé nevědí, jaké mají možnosti. Zkrátka jak mít jistotu, že léčba je správná a dostatečná, kde je dobrá rehabilitace a jak se tam dostat. A samozřejmě - kde na to vzít rychle peníze, protože z veřejného pojištění se zdaleka nehradí všechno, co by bylo třeba a co prokazatelně pomůže.

Mít jistotu, že mám zabezpečenu tu nejlepší péči pro rychlý návrat do normálního života, a to i pro své blízké, je určitě výhodné.

V čem konkrétně může pojištění poúrazové péče pomoci?

Pojišťovna se prostřednictvím smluvních lékařů a zdravotnických zařízení postará o vážně zraněné a zabezpečí optimální následnou poúrazovou péči. Limity pojistného plnění ve formě služby jsme nastavili na základě dosavadních zkušeností z této oblasti. Tedy na základě reálných případů.

Na většinu těžkých úrazů je postačující limit 250 000 korun, limit 500 000 Kč pokryje veškeré potřebné náklady na péči prakticky u všech těžkých úrazů. Pojištěný může být samozřejmě nejen řidič, ale celá posádka auta.

Jak dlouho už se pojištění poúrazové péče českým motoristům nabízí?

Jde o novinku, kterou jsme do nabídky autopojištění zahrnuli v březnu 2017. K dnešnímu dni si pojištění sjednalo už několik tisíc motoristů. Považuji to za skvělý úspěch a jsem přesvědčený, že stále více řidičů si uvědomí, že za méně než 1 korunu denně dostává k dispozici službu, která může zásadním způsobem přispět k případnému řešení úrazu.

Mimochodem – prvním klientem, který si poúrazovou péči uzavřel, byl sám generální ředitel Generali. Byl to právě on, kdo inicioval vznik této novinky. Od začátku v ní vidí velkou přidanou hodnotu pro české motoristy.

Nabízí někdo další na českém trhu něco podobného?

Jak jsem zmínil, jsme v tomto přístupu na domácím trhu průkopníky. Jsme přesvědčeni, že žádná jiná pojišťovna tento typ pojištění nenabízí.

Jak je to jinde ve světě?

Zdravotní systémy v jiných zemích jsou od českého zdravotnictví odlišné. Nicméně pojistné produkty, zahrnující komplexní péči o zraněné v různých úrovních zdravotnických a rehabilitačních zařízeních, a to až do doby nalezení nového pracovního místa pro úrazem hendikepované, v zahraničí samozřejmě existují a jsou etablované.

(red)

Galerie

Podobné články

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace