Loading...

Fakta

Silnice prý mohou za třetinu nehod

Ideální silnice by měla mít širokou krajnici, což by poskytlo dostatek prostoru pro řešení nečekaných dopravních situací. A měla by také být srozumitelná, bez skrytých překvapení, která číhají na řidiče, jež ji neznají.

Omezení pro řidiče s cukrovkou zmírní novela vyhlášky

Ministerstvo zdravotnictví předložilo do připomínkového řízení novelu vyhlášky o způsobilosti k řízení motorových vozidel. Novela, která vychází ze směrnice Evropské komise, by měla platit od roku 2018 a měla by zmírnit podmínky pro řidiče s cukrovkou. Přísnější ale bude pro pacienty s vážnými nemocemi srdce a cév. Informoval o tom zpravodajský server České noviny.

Na zimní pneumatiky letos přezují skoro všichni čeští řidiči

Na zimní pneumatiky letos přezuje 96 procent českých řidičů. Vyplývá to z průzkumu agentury IPSOS pro společnost Essox, o němž včera informoval server ceskenoviny.cz. Je to méně než například v sousedním Německu - tam jezdí každoročně bez zimních gum více než deset procent vozů.

Počet nehod roste rychleji, než intenzita dopravy

Automobilů na českých silnicích je rok od roku víc a víc. Hustota dopravy se však zvyšuje jen polovičním tempem, než jakým roste počet nehod. Vyplývá to ze srovnání statistik Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a Ředitelství služby dopravní policie.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace