Loading...

Poradna

Víte, kdy můžete přijít o řidičský průkaz?

Otáčet automobil na místě, kde to není dovolené, nebo předjíždět tam, kde je to zakázané, to jsou jen některé z důvodů, proč můžete ztratit oprávnění řídit motorové vozidlo. Ale takových důvodů je samozřejmě celá řada.

Při propuštění z nemocnice se sanitkou zdarma nepočítejte

Provázíte někoho blízkého po dlouhodobém pobytu v nemocnici. Jeho stav se sice zlepšuje, ale stále potřebuje doprovod, protože obtížně chodí a špatně se orientuje. Sbalíte mu tašku a sháníte se po sanitce, protože veřejnou dopravou byste přesun do domácího ošetření patrně nezvládli. Právě v této chvíli budete asi nepříjemně překvapeni, protože musíte počítat s vydáním a mnohdy nemalým.

Kdo má nárok na lázně a jak se do nich dostat?

Někdy se zdá, že dostat se do lázní se rovná zázraku. Natožpak, dostat se tam opakovaně. Kdo vlastně rozhoduje o tom, zda a kdy má pacient na lázně nárok a jaká překvapení tam na něj mohou čekat?

Zimní pneumatiky jsou povinné od začátku listopadu

Zimní výbavou řidič musí nově auto opatřit vždy, pokud to vyžadují povětrnostní podmínky bez ohledu na datum, a také pokud vjede do úseku ohraničeného dopravní značkou Zimní výbava.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace