Loading...

Poradna

A kolikrát během řízení auta vezmete mobil do ruky vy?

Je to dva roky, co českými médii a sociálními sítěmi proběhly záběry z Volkswagenu Beetle, ve kterém jely dvě mladé dívky. Je na nich vidět mladá řidička, která během řízení telefonovala a vtipkovala do kamery kamarádčina telefonu. Sledovat můžeme ale také to, jak jízda skončila – nehodou, při níž řidička zemřela a spolujezdkyně utrpěla vážná zranění.

Jak přežít motorkářskou sezonu

Během prvních opravdu slunečních dní motorkáři vyráží na silnice a se skútry i do ulic měst. Většina z nich se v pohodě vrátí domů. Jenže stovky se jich vážně zraní a na desítky z nich bude jejich rodina čekat marně. Co udělat pro to, abyste patřili do té první skupiny a motorkářskou sezonu jste zvládli ve zdraví.

Divočák na silnici? Brzdit a rozhodně nezatáčet!

Lesní zvěř, zejména divoká prasata a vysoká, je v českých lesích přemnožená. A ve stále vyšší míře se to projevuje i na českých silnicích. Na nich dochází k rekordnímu počtu nehod, za nimiž stojí srážka automobilu právě s divokými zvířaty. Jaro je v tomto ohledu pro motoristy nejhorší.

Víte, kdy můžete přijít o řidičský průkaz?

Otáčet automobil na místě, kde to není dovolené, nebo předjíždět tam, kde je to zakázané, to jsou jen některé z důvodů, proč můžete ztratit oprávnění řídit motorové vozidlo. Ale takových důvodů je samozřejmě celá řada.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace