Loading...

Poradna

Divočák na silnici? Brzdit a rozhodně nezatáčet!

Lesní zvěř, zejména divoká prasata a vysoká, je v českých lesích přemnožená. A ve stále vyšší míře se to projevuje i na českých silnicích. Na nich dochází k rekordnímu počtu nehod, za nimiž stojí srážka automobilu právě s divokými zvířaty. Jaro je v tomto ohledu pro motoristy nejhorší.

Víte, kdy můžete přijít o řidičský průkaz?

Otáčet automobil na místě, kde to není dovolené, nebo předjíždět tam, kde je to zakázané, to jsou jen některé z důvodů, proč můžete ztratit oprávnění řídit motorové vozidlo. Ale takových důvodů je samozřejmě celá řada.

Při propuštění z nemocnice se sanitkou zdarma nepočítejte

Provázíte někoho blízkého po dlouhodobém pobytu v nemocnici. Jeho stav se sice zlepšuje, ale stále potřebuje doprovod, protože obtížně chodí a špatně se orientuje. Sbalíte mu tašku a sháníte se po sanitce, protože veřejnou dopravou byste přesun do domácího ošetření patrně nezvládli. Právě v této chvíli budete asi nepříjemně překvapeni, protože musíte počítat s vydáním a mnohdy nemalým.

Kdo má nárok na lázně a jak se do nich dostat?

Někdy se zdá, že dostat se do lázní se rovná zázraku. Natožpak, dostat se tam opakovaně. Kdo vlastně rozhoduje o tom, zda a kdy má pacient na lázně nárok a jaká překvapení tam na něj mohou čekat?

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace