Loading...

Příběhy

Policistka přišla o práci po zdánlivě banální autonehodě

Nejprve to vypadalo jako lehká dopravní nehoda, při níž se nikomu nic vážného nestalo. Ale mladé policistce, jedné z obětí havárie, převrátila život na ruby. Místo práce u policie, na kterou se dlouho připravovala a která ji naplňovala, je už více než půl roku nezaměstnaná a nešťastná kvůli necitlivému přístupu svých nadřízených, jak se svěřila redakci webu projektu Poúrazová péče. A to vše kvůli trvalým zdravotním následkům, které si odnesla právě z té zdánlivě banální autonehody.

Nic z nehody si nepamatuje. Je to dobře, říká řidič sanitky

„Jeli jsme k pacientovi, který měl těžké popáleniny v obličeji rozžhaveným hliníkem,“ vzpomíná na osudnou červencovou sobotu roku 2015 záchranář Martin(47). Podívejte se na video. Sanitka se zapnutým majákem, kterou řídil, se střetla s předjížděným autem, protože jeho řidič začal v tu chvíli odbočovat vlevo. Sanitka vyletěla ze silnice, převrátila se a narazila do železného a do betonového sloupu.

Je rád, že přežil. Hlavně to nevzdávat, vzkazuje

„Hasiči a záchranáři zasahují u velmi vážné nehody, která se stala v pondělí krátce před polednem v kopcích u Buchlova. Nedaleko obce Zástřizly na Kroměřížsku se srazily osobní automobil, kamion a autobus. Při nehodě byli čtyři lidé těžce zraněni, jeden zemřel. Hlavní tah na Slovensko byl uzavřen.“

Důležitý je permanentní tlak na pacienta, aby měl motivaci bojovat

Z fatální autonehody se Martina už vylízala. Teď je ve fázi, že se učí žít, nakupovat i vařit, většinou podle receptu. Omezení je stále poznat i na řeči, neumí se rozhodnout, což má velký vliv na její psychický stav, a má stále problémy s rovnováhou. Její otec - pan Vlastimil -říká, že sama v bytě být zatím dlouhodobě nemůže, ale že jí pomáhá její přítel, rodina i přátelé, kteří s ní bydlí.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace