Loading...

Příběhy

Pět litrů oleje na silnici ukradlo rok života

Motorek na českých silnicích přibývá. V Česku jich jezdí už víc než milion. A roste i počet nehod, kde je jeden z účastníků právě motocyklista. Následky takových bouraček bývají často děsivé. Málokdy motorkář nebo jeho spolujezdec vyváznou bez těžkých zranění, ze kterých se pak dostávají dlouhé měsíce.

Daniel jel na motorce do práce. Život mu navždy změnila srážka se srnou

Srážka s divokým zvířetem. Na silnicích se jich odehrají desítky denně, takže je bereme jako drobné neštěstí, které se stává, ale pro posádku auta obvykle nekončí nějak tragicky. Jenže to tak není vždy. Za posledních pět let tyto nehody stály život 11 lidí a přes pět set se jich zranilo. Řada velmi vážně.

Policistka přišla o práci po zdánlivě banální autonehodě

Nejprve to vypadalo jako lehká dopravní nehoda, při níž se nikomu nic vážného nestalo. Ale mladé policistce, jedné z obětí havárie, převrátila život na ruby. Místo práce u policie, na kterou se dlouho připravovala a která ji naplňovala, je už více než půl roku nezaměstnaná a nešťastná kvůli necitlivému přístupu svých nadřízených, jak se svěřila redakci webu projektu Poúrazová péče. A to vše kvůli trvalým zdravotním následkům, které si odnesla právě z té zdánlivě banální autonehody.

Nic z nehody si nepamatuje. Je to dobře, říká řidič sanitky

„Jeli jsme k pacientovi, který měl těžké popáleniny v obličeji rozžhaveným hliníkem,“ vzpomíná na osudnou červencovou sobotu roku 2015 záchranář Martin(47). Podívejte se na video. Sanitka se zapnutým majákem, kterou řídil, se střetla s předjížděným autem, protože jeho řidič začal v tu chvíli odbočovat vlevo. Sanitka vyletěla ze silnice, převrátila se a narazila do železného a do betonového sloupu.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace