Loading...

Téma

Malé rozestupy aut jsou problém. Aneb když je lepší se držet pár metrů zpátky

Třeba i sekundový pohled na telefon, na ovládací panel auta nebo jen prosté podcenění dostatečného rozestupu. Rozsvícená brzdová světla auta před vámi, pomalá reakce na brzdách a najednou rána. Ve výsledku dvě rozbitá auta a poměrně často i komplikovaná zranění, často spojená s krční páteří. Jak si dát pozor, aby se něco takového nestalo i vám?

Dlouhá cesta za sněhem. Pozor na únavu za volantem

Měly to být jarní prázdniny, jako několik let předtím. Rodina pana Václava L. pravidelně vyrážela za pořádným lyžováním do italského Livigna. Z Plzně nějakých dvanáct hodin jízdy včetně pár přestávek na občerstvení. Jenže loni se cestou zpátky stalo něco, s čím nikdo nepočítal. Všichni usedli auta po celodenním lyžování s tím, že domů pojedou přes noc. A cesta pro ně skončila na německé dálnici dvě stě kilometrů před českými hranicemi. Mohl za to mikrospánek, který vůz poslal mimo dálnici. Co následovalo poté? A jak se usnutí za volantem vyhnout?

Po autonehodě jsou důležité služby, které vás postaví na nohy

Na situaci, která panuje v tuzemské následné poúrazové péči, zareagovala kromě špičkových lázeňských a rehabilitačních zařízení také pojišťovna Generali. „Reagovali jsme na potřeby našich klientů, kteří za sebou měli vážné úrazy. Zjistili jsme, že pouhá finanční kompenzace u těchto úrazů v žádném případě nestačí. Naopak je nutné nabídnout jim organizaci následné péče a umožnit jim tak rychlejší návrat do běžného života. V přístupu a pohledu na věc jsme v tomhle v Česku průkopníky,“ říká Lubomír Netolický, manažer pojištění následné poúrazové péče od Generali.

VIDEO: Lidé se bojí, že po nehodě zůstanou závislí na druhých

Největším strašákem následků autonehody je nemohoucnost a závislost na druhých, vyzdvihuje z průzkumu projektu Poúrazové péče jeho garant Jan Povýšil. Podívejte se na video.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace