Loading...

Zajímavosti

2018. Rok, kdy se na silnicích v Česku umíralo zase víc

Vesnice Lovečkovice dvacet minut autem od Litoměřic. Klasické vesnické domy, obecní úřad, školka s kupou dětí, spolek dobrovolných hasičů a samozřejmě fotbalový mančaft, který na místním hřišti kopek okresní soutěž. Dohromady 565 obyvatel. A teď si představte, že všichni během jednoho roku zmizí. Do jednoho. Stejně jako 565 lidí, kteří během loňska zahynuli na českých silnicích.

Na přechodu nezírejte do mobilu. Nejen v Honolulu

Od října budou v Honolulu chodci přistižení při zírání do svých mobilů na silničních přechodech čelit pokutě až 99 dolarů (2200 Kč). Nová vyhláška má platit na celém hlavním havajském ostrově Oahu, který je domovem pro asi 80 procent populace tohoto amerického státu.

Jízda „stošedesátkou“ ušetří na sto kilometrech jen pár minut

Mezi tím, jak jedete rychle a za jak dlouho budete v cíli cesty, není přímá úměra. Čím víc zrychlujete, tím jsou další úspory času menší a menší. Největších časových úspor naopak dosáhnete, když pojedete konstantní rychlostí.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace